Sikorki

Sara, Przemek, Daniel i Judyta.

Sikorki to cudowne, delikatne ptaki.Zaradne a jednak nie przetrwają bez pomocy człowieka, szczególnie zimą. „Sikorki” z naszej grupy to :Sara, Przemek, Daniel i Judyta. Wszyscy są ruchliwi, chcą wyznaczać swój kierunek ,ciekawi najbliższego otoczenia jak wolne ptaki.Każde z osobna jedyne w swoim rodzaju, „barwne” ale bezbronne w tym wielkim świecie. Potrzebują opiekuna i przewodnika, aby rozwijać swoje „skrzydła” na miarę skromnych możliwości.I tak jak ptaki na wolności potrzebują ochrony człowieka,.

Czytaj ...

Biedronki

Agnieszka, Karina, Paulina, Marcin

Grupa „Biedronki” to radosne i uśmiechnięte dzieci, które z dużym zaangażowaniem, na miarę możliwości psychofizycznych, uczestniczą w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych. Podczas zróżnicowanych ćwiczeń poznają otaczający je świat, rozwijają zdolności i zainteresowania. Zdobywają nowe umiejętności oraz doświadczenia uczestnicząc w stymulacji zmysłów w „Sali Doświadczania Świata”. Aktywny udział w życiu kulturalnym Ośrodka, wcielanie się w rolę małych artystów, sprzyja wyzwalaniu aktywności twórczych, zachęca do ekspresji, pozwala przenieść się do krainy baśni i kolorowych.

Czytaj ...

Kwiatuszki

Olivia, Sara, Darek, Adaś

Dzieci to najpiękniejsze kwiaty świata dlatego nasza grupa nosi nazwę „Kwiatuszki”. Należą do niej: Sara, Oliwka, Darek i Adaś. Codziennie chętnie uczestniczymy w zajęciach według ustalonego harmonogramu. Istotą tych spotkań jest nasz rozwój w atmosferze zaufania i poczuciu bezpieczeństwa. Nasza sala dekorowana jest zgodnie ze zmieniającymi się porami roku. Podczas zajęć panuje atmosfera wparcia, zaufania i przyjaźni. Z chęcią podejmujemy nowe wyzwania proponowane podczas codziennych zajęć. Do jednych z ulubionych.

Czytaj ...

Serduszka

Nicole, Ewelina, Kacper, Mateusz

Do grupy uczęszczają: Ewelina, Mateusz, Kacper, Nicole. Głównym celem, w pracy z grupą jest zapewnienie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju oraz stworzenie im miłej i przyjaznej atmosfery podczas zajęć. Istotne jest również zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Podczas zajęć bardzo ważne jest pogłębianie kontaktów interpersonalnych. Częste i spontaniczne ćwiczenia oparte o bliski kontakt sprawiają, że dzieci mogą się poczuć potrzebne i akceptowane jak również często się uśmiechają. Podczas przeprowadzania zajęć rewalidacyjno.

Czytaj ...

Krasnoludki

Karolina, Karol, Michał, Daniel

Grupa KRASNALE – to cichutka, delikatniutka i zawsze uśmiechnięta Karolinka oraz Michał, Daniel i Karol – trzech indywidualistów, pełnych własnych oczekiwań i pomysłów na poznanie świata. Do grupy zalicza się również S. Krzysztofa, która wszelkimi sposobami stara się, by „jej” dzieci , były grzeczne, szczęśliwe i kiedyś wyrosły na „dobrych ludzi”, tzn. takich, którzy będą kochać, Boga, siebie i cały otaczający ich świat, oraz będą umieć cieszyć się z wszelkich.

Czytaj ...

Słoneczka

Natalia, Olivier, Przemek, Kacper

Słoneczka to właśnie my- czyli Natalka, Przemek, Oliwier i Kacper. Chętnie uczestniczymy w codziennych zajęciach, podczas których zawsze panuje przyjazna atmosfera, dzięki temu czujemy się w akceptowani, kochani oraz bezpieczni. Podczas zajęć poznajemy świat wieloma zmysłami, mamy kontakt z żywiołami, przyrodą, poznajemy elementy i cechy charakterystyczne poszczególnych pór roku. Jesteśmy wrażliwi na dźwięki muzyki, lubimy udział w zajęciach z muzykoterapii. Szczególnie znaczenie ma dla nas przebywanie w Sali Doświadczania Świata,.

Czytaj ...

Stokrotki

Bartek, Michał, Marcin, Michał

Jesteśmy czteroosobową grupą, uczęszczamy na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Lubimy wspólnie spędzać czas na zabawie, chętnie bierzemy udział w zajęciach muzycznych, bawimy się przy dźwiękach muzyki, gramy na instrumentach muzycznych. Mile widziane są przez nas wszelkie formy zabaw w bliskim kontakcie z nauczycielem, szereg masaży, zabaw paluszkowych, zabaw dźwiękonaśladowczych. Mamy zapewniane zabawy plastyczne, zabawy z żywiołami, zabawy ruchowe. Możemy doświadczać zabaw z dźwiękiem oraz wrażeń związanych ze światłem, cieniem i kolorem. Lubimy.

Czytaj ...

Misie

Ala, Kacper, Oskar, Jacek,

Jak powiedział kiedyś jeden z pisarzy XXI w. „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie”. Słowa te są znakomitym odzwierciedleniem atmosfery jaka panuje w naszej grupie. Pomimo, że jesteśmy „nowi”, to tak naprawdę znamy się już bardzo długo. Ala, Oskar, Kacper i Jacek to właśnie „MY” czy „MISIE”. Spędzamy ze sobą codziennie cztery godziny-.

Czytaj ...

Aniołki

Małgosia, Ewa, Judyta, Wiktoria

Nasza grupa nosi nazwę „Aniołki”. Należą do niej cztery dziewczynki – Judytka, Wiktoria, Małgosia i Ewcia, które są bardzo ruchliwe, ciekawe życia i zawsze uśmiechnięte. Bardzo chętnie uczestniczą w codziennych zajęciach, podejmują nowe wyzwania i aktywności proponowane przez wychowawcę. Salę rewalidacyjną, w której odbywają się nasze zajęcia dekorujemy zawsze wspólnymi siłami, zgodnie ze zmieniającymi się porami roku. Nasze codzienne spotkania mają swój ustalony harmonogram, który zapewnia dzieciom różnorodność ćwiczeń i.

Czytaj ...

Muchomorki

Agnieszka, Klaudia, Paulina, Paweł

Witajcie! Nazywamy się „Muchomorki” i razem uczęszczamy na zajęcia rewalidacyjno wychowawcze. Jest nas czworo: Paulinka, Klaudia, Agnieszka i Pawełek. Podczas wspólnych zajęć odkrywamy otaczający nas świat i poznajemy wszystkie jego uroki. Rozwijamy sprawność naszych rączek podczas rozmaitych zajęć plastycznych oraz zabaw z wodą, makaronem, piaskiem oraz darami przyrody, które zbieramy podczas wspólnych spacerów. Ćwiczymy także sprawność naszych nóżek, głowy i innych części ciała podczas gimnastyki i zabaw ruchowych z naszą.

Czytaj ...

Smerfy

Ola, Maja, Tomek, Maciek, Przemek

Grupa „Smerfy” liczy 5 dzieci. Są to dwie dziewczynki i 3 chłopców: Maja 13 lat, Aleksandra 10 lat, Maciej 13 lat, Przemysław 10 lat, Tomasz 16 lat. Ciekawe, interesujące zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci, wspólne zabawy i ćwiczenia ruchowe, zajęcia muzyczne, urodziny naszych wychowanków, udział w uroczystościach oraz imprezach okolicznościowych według kalendarza imprez i uroczystości szkolnych są powodem do radości i okazją do wspólnej zabawy wychowanków, co pozwala na.

Czytaj ...

Motylki

Laura, Ola, Julia, Przemek

Motylki to grupa rewalidacyjno – wychowawcza, która prowadzona jest przez zespół specjalistów, którzy wspólnymi siłami umożliwiają dzieciom poznawanie otaczającego świata w ciekawy i atrakcyjny sposób. Rozwijają zdolności komunikacyjne w sferze werbalnej i pozawerbalnej poprzez aktywny udział w zabawach i ćwiczeniach. Mając na celu wszechstronny rozwój wychowanków, dzieci systematycznie i na miarę indywidualnych możliwości uczestniczą w życiu kulturalnym ośrodka. Atrakcyjną, wzbogacającą pamięć i wyobraźnię formą spędzania czasu jest udział w zajęciach.

Czytaj ...
Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin