Dzień Pluszowego Misia w Piszkowicach.

Powiedzcie swoim misiom na uszko , że je bardzo kochacie.Wczoraj 23 listopada świętowały wszystkie pluszowe misie.Były i u naszych dzieci.

Dzień Papieski 2017

  Uczczenie XVII Dnia Papieskiego w Piszkowicach. „Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi radość życia.” Jan Paweł II Tegorocznemu XVII Dniu Papieskiemu towarzyszyło hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. Obchody tego święta w naszym Ośrodku rozpoczęła uroczysta Msza, w której uczestniczyli pracownicy Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego oraz Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego. Następnie wszyscy włączyli się w modlitwę dziękczynienia za dar Świętego Jana Pawła II – Patrona NaszegoOśrodka, litanią do.

Sakramentu Chrztu Świętego

Sakramentu Chrztu Świętego

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie…” /Mk 10,14/ 25 lutego 2016 roku przeżyliśmy radosną Uroczystość Sakramentu Chrztu Świętego. Nasze najmłodsze Pociechy Damianek, Helenka, Antosia i Maja zostali oficjalnie włączeni poprzez chrzest w rodzinę Dzieci Bożych.

Urodziny Naszych Dzieci …bo każde dziecko jest wyjątkowe…

Dzień urodzin jest dla każdego dziecka dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. Oznacza to bowiem, że nie jest tylko jednym z wielu w grupie, lecz kimś wyjątkowym i niezastąpionym. W zwyczaje naszego Ośrodka wpisało się obchodzenie urodzin wychowanków. Nasi solenizanci, w tym ważnym dniu dmuchają świeczki na torciku, śpiewamy “Sto lat” i częstujemy się smakołykami. Jubilatów czekają urodzinowe niespodzianki i prezenty. Miłym akcentem przy zdmuchiwaniu świeczek są oklaski wszystkich uczestników.

Rewalidacja

Rewalidacja

Współcześnie rewalidacja rozumiana jest jako proces wychowania specjalnego jednostek upośledzonych umysłowo, zmierzający do optymalnego ich rozwoju i jak najlepszego przystosowania się do życia w normalnym środowisku. „W trakcie tego procesu niepełnosprawni wyposażani są w wiadomości, umiejętności i nawyki, których celem społecznym jest uniezależnienie się od otoczenia w czynnościach życia społecznego”.  Wobec osób upośledzonych umysłowo termin „rewalidacja” oznacza długotrwałą działalność terapeutyczno – pedagogiczną, której zadaniem jest: zapobieganie pogłębianiu się istniejącego już.

Tak pracujemy

Tak pracujemy

Od początku istnienia Ośrodka staramy się stworzyć dzieciom przyjazne środowisko, w którym czują się pewnie i bezpiecznie, nabywają nowe doświadczenia i umiejętności. Są akceptowani, kochani i szczęśliwi. Stymulujemy i wspieramy ich rozwój. Każde dziecko upośledzone umysłowo jest inne, ma inne możliwości i ograniczenia. My dorośli – nauczyciele, pedagodzy oraz terapeuci musimy przede wszystkim starać się zrozumieć świat dziecka, wnikliwie poznać specyfikę i tempo jego rozwoju. Celem nadrzędnym nauczania dziecka głęboko upośledzonego jest osiągnięcie przez niego optymalnego poziomu.

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin